KOLARSKI KLUB TANDEMOWY HETMAN

TEL: +48 601 963 627
FAX: + 48 81 443 21 20

E-MAIL: HETMAN.CYCLING@GMAIL.COM

SUKCESY

W 2017 r. największe sukcesy osiągnęli nasi zawodnicy podczas Mistrzostw Świata, które odbyły się w Pietermaritzburgu (RPA) w miesiącu sierpniu. Załoga kobieca Iwona Podkościelna z pilotką Aleksandrą Tecław zdobyły srebrny medal w wyścigu ze startu wspólnego i brązowy w jeździe indywidualnej na czas. Ponadto ta sama załoga zdobyła wszystkie tytułu Mistrza Polski, zarówno w konkurencjach szosowych, jak i torowych. Koledzy Marcin Polak wraz z pilotem Michałem Ładoszem na Mistrzostwach Świata w RPA zwyciężyli w jeździe indywidualnej na czas, a w wyścigu ze startu wspólnego zdobyli brązowy medal. Na krajowym rynku wygrali podobnie, jak kobiety wszystkie konkurencje szosowe i torowe.

Rok 2018 rozpoczął się od sukcesów na Mistrzostwach Świata w konkurencjach torowych, które odbyły się w marcu w Rio de Janeiro (Brazylia). Męska załoga Marcin Polak z pilotem Michałem Ładoszem zdobyli 5. miejsce w wyścigu na 4. km na dochodzenie, bijąc rekord Polski – 4 min. 17 sek. W początkowych dniach sierpnia odbyły się we włoskiej miejscowości Maniago Mistrzostwa Świata w konkurencjach szosowych. W tych zawodach wystartowały cztery załogi z naszego Klubu. Załoga Iwona Podkościelna z pilotką Aleksandrą Tecław zdobyły dwa brązowe medale w wyścigu ze startu wspólnego i w jeździe indywidualnej na czas. Druga żeńska załoga Justyna Kiryła z pilotką Barbarą Borowiecką w swym debiucie wywalczyły 7. miejsce w wyścigu ze startu wspólnego i 10. w jeździe indywidualnej na czas. Męski tandem Marcin Polak z Michałem Ładoszem zdobył srebrny medal w wyścigu ze startu wspólnego i brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas. Nasza druga męska załoga – Adam Brzozowski z pilotem Tomaszem Balą wywalczyli 6. miejsce w wyścigu ze startu wspólnego i 11. miejsce w jeździe indywidualnej na czas. Obie nasze załogi, zarówno damskie, jak i męskie, zdominowały wyścigi krajowe o Mistrzostwo Polski i inne imprezy towarzyskie.

W 2019 r. w marcu odbyły się Mistrzostwa Świata w Apeldoorn (Holandia) w konkurencjach torowych. Niemały sukces odniosła załoga męska Marcin Polak z Michałem Ładoszem, zdobywając złoty medal w wyścigu na 4. km na dochodzenie. Druga załoga męska Adam Brzozowski z pilotem Kamilem Kuczyńskim zdobyła brązowy medal w sprincie indywidualnym oraz srebrny medal w rozgrywanym po raz pierwszy drużynowym sprincie, których drużyna składa się z załogi męskiej i damskiej. Tym razem w parze z zawodnikami z naszego Klubu startowały zawodniczki z KNS „Łuczniczka” Bydgoszcz – Angelika Biedrzycka z pilotką Edytą Jasińską. W klasycznym wyścigu na 1. km koledzy Adam Brzozowski z Kamilem Kuczyńskim przegrali o pięć tysięcznych brązowy medal z drużyną holenderską. Damska para Iwona Podkościelna z Aleksandrą Tecław zdobyły 6. miejsce w wyścigu na 3. km na dochodzenie, tym samym dotychczasowy rekord Polski – 3 min. 41 sek. Mistrzostwa Świata w konkurencjach szosowych odbyły się również w Holandii w miejscowości Emmen w dniach 13 – 17 września 2019 r. Podczas tej imprezy Marcin Polak z pilotem Michałem Ładoszem zdobyli dwa brązowe medale, zarówno w wyścigu ze startu wspólnego, jak i w jeździe indywidualnej na czas. Druga męska załoga Adam Brzozowski z Tomaszem Balą tym razem nie osiągnęła znaczących sukcesów, zajmując miejsca w początkach drugiej dziesiątki w obu wyścigach. W tych Mistrzostwach startowały także dwie nowopowstałe damskie załogi z naszego Klubu tj. Iwona Podkościelna z pilotką Agnieszką Sikorą wywalczyła 5. miejsce w jeździe indywidualnej na czas i 8. miejsce w wyścigu ze startu wspólnego, a para Justyna Kiryła z pilotką Aleksandrą Tecław wywalczyła brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego i 6. miejsce w jeździe indywidualnej na czas. Na rynku krajowym zarówno męskie, jak i damskie załogi wygrywały na przemian wyścigi o Mistrzostwo Polski w konkurencjach szosowych i torowych.

2020 rok rozpoczął się Mistrzostwami Świata w konkurencjach torowych w Milton w Kanadzie w dniach 28 stycznia – 3 lutego 2020 r. Załoga Marcin Polak i Michał Ładosz w wyścigu eliminacyjnym na 4. km na dochodzenie pobiła rekord świata o niemal 5 sekund, uzyskując czas 4 min. 3 sek. 528’. W finale wygrali oni wyścig o złoty medal z brytyjską załogą – poprzednimi rekordzistami Świata – dochodząc ich na 3 rundy przed końcem dystansu. To niebywały sukces polskiego kolarstwa tandemowego. Druga męska załoga Adam Brzozowski z Kamilem Kuczyńskim powtórzyła swoje osiągnięcia medalowe sprzed roku tj. brązowy medal w sprincie indywidualnym i srebrny medal w sprincie drużynowym w drużynie z koleżankami z Bydgoszczy, lecz w wyścigu na 1. km zajęła dopiero 6. miejsce, z czasem gorszym o sekundę od wyników z Apeldoorn (Holandia). Damska załoga Justyna Kiryła z pilotką Aleksandrą Tecław, pobijając rekord Polski o 7. sekund w wyścigu na 3. km na dochodzenie, zajęła 5. miejsce. W 2020 r. inne zawody rangi światowej zostały odwołane z powodu pandemii COVID-19. Najważniejszą imprezą międzynarodową, którą odbyła się w Europie był XXIII Hetman Tandem Cup & I Hetman Para-cycling Cup, który rozegrany został w dniach 9 – 12 lipca 2020 r. w Lublinie i jego okolicach. W konkurencji tandemów damskich z dużą przewagą zwyciężyła załoga Justyna Kiryła z Aleksandrą Tecław. W konkurencji męskich tandemów załoga z naszego Klubu Marcin Polak z Michałem Ładoszem musiała uznać wyższość zawodników z Holandii – Tristan Bangma z pilotem Patrickiem Bossem, przegrywając czteroetapową rywalizację o 19 sekund.

Osiągnięcia członków Kolarskiego Klubu Tandemowego HETMAN:
Sukcesy sportowe 2016
Sukcesy sportowe 2015
Sukcesy sportowe 2014
Sukcesy sportowe 2013
Sukcesy sportowe 2012 i 2013
Sukcesy sportowe archiwum
Osiągnięcia turystyczne

KOLARSKI KLUB TANDEMOWY HETMAN

TEL: +48 601 963 627
FAX: + 48 81 443 21 20

E-MAIL: HETMAN.CYCLING@GMAIL.COM